Cel mai lung meci din istoria tenisului s-a terminat la 68-70 în decisiv ! Mai conteaza pentru cine?

"John Isner s-a calificat în turul doi al turneului de Grand Slamd e la Wimbledon la finalul unui meci care a intrat în istoria tenisului!

La finalul acestui meci, cei doi jucători au stabili trei recorduri. Scorul din întîlnirea Nicolas Mahut-John Isner a fost 4-6, 6-3, 7-6, 6-7, 68-70, întălnire care a durat unsprezece ore şi cinci minute. Setul decisiv a început acum opt ore şi unsprezece minute!

7 mingi de break a avut Isner în setul decisiv, la scorul de 10-9. În rest, în cele 138 de game-uri din setul cinci, niciunul dintre competitori nu mai beneficiat de minge de break. Pe ultima a fructificat-o, reuşind să-şi adjudece victoria!

215 aşi au servit cei doi jucători de-a lungul partidei!

183 de game-uri s-au jucat în cele trei zile!